Ostatnia zmiana:

Zdrapki

Zdrapki to niezwykle proste gry hazardowe, które posiadają kilka ciekawych cech. Najważniejszą z nich jest to, że człowiek już od pierwszych chwil wie dokładnie, co zrobić, aby sprawdzić, czy wygrał – wystarczy zdrapać zakryte pola. Po odkryciu wszystkiego należy sprawdzić, czy odkryte symbole pasują do wygrywających kombinacji.

Wydaje się znajome? Oczywiście, że tak. Zdrapki w pewnym sensie przypominają pojedyncze uruchomienie automatu do gier, ponieważ tak samo dostaje się konkretną liczbę symboli i gra weryfikuje, czy trafiło się ich tyle, by wygrać. Wszystko jest przejrzyste i z pewnością każdy amator takiej rozgrywki odnajdzie się przy karcie ze zdrapką.

Jeśli jednak ktoś przyjrzy się bliżej popularnym w kasynach online zdrapkom, zauważy, że istnieje wiele ich rodzajów, a większość z nich posiada specjalne funkcje.

Więcej
Zdrapki

Wariacje na temat zdrapek

Zdrapki to najprostsza rozrywka dostępna również w wersji online.

Zgodnie z zasadą, że nic nie jest na tyle dobre, żeby nie dało się tego poprawić, zdrapki mogą przyjmować przeróżne formy. Twórcy wybierają najpopularniejsze wśród graczy rozwiązania i starają się je usprawniać, aby to właśnie ich produkcja była najchętniej wybierana. Dzięki konkurencji, fani zdrapek nie mogą narzekać na nudę, ponieważ w kasynach można spotkać mnogość tych prostych gier hazardowych.

Gry mogą się różnić między sobą na wiele sposobów. Najważniejszym czynnikiem jest format samej karty. Obecnie można spotkać różnorodne rozmieszczenie symboli na karcie. Karty mogą posiadać 6, 9, 12, 16, 20 odkrywanych pól. Wszystko pozostaje w gestii wyobraźni samych twórców projektujących konkretną zabawę. Teoretycznie im więcej pól, tym większa szansa na zwycięstwo, lecz w praktyce im większa karta, tym mniejsze wygrane lub większe wymagania dla trafienia odpowiedniej kombinacji.

Niektóre gry zapewniają także dodatkowe funkcje, które mogą zapewnić darmową kartę z aktualnie ustawionym zakładem.

Kolejną rzeczą, która sprawia, że gry różnią się między sobą, jest tematyka. Wiele gier stara się działać w oparciu o konkretny motyw. Karty do gry i tła mogą się różnić grafikami. Twórcy starają się urozmaicić zabawę na wszelkie możliwe sposoby i okazuje się, że gracze często wybierają produkcje, które mają obrazki bardziej zbliżone do ich indywidualnych preferencji. Oprawa graficzna nie wpływa w najmniejszym stopniu na jakość rozgrywki, jednak stanowi miły dodatek, który sprawia, że zabawa staje się przyjemniejsza.

Jak wygrywać w zdrapkach online

Grę można uznać za wygraną, jeśli na karcie uda się zgromadzić konkretną liczbę danego symbolu. Najczęściej wygrana jest naliczana przy 3 takich samych obrazkach ulokowanych w dowolny sposób na karcie do gry. W zależności od wartości konkretnego symbolu wygrana może się znacznie różnić od siebie. Wszystko działa zgodnie z zasadami statystyki – im rzadszy obrazek, tym większą wygraną zapewnia. Przy każdej karcie do gry znajduje się tabelka z wartością symboli, która zostaje przemnożona z wartością obstawionego przez gracza zakładu. Wynikiem mnożenia jest wygrana. Za najrzadsze obrazki można otrzymać równowartość 1000 zakładu, co udowadnia, że na zdrapkach można wygrać prawdziwą fortunę.

Zdrapki to prosta i przyjemna zabawa kasynowa

Zdrapki można polecić każdej osobie, która oczekuje wyjątkowo prostej rozgrywki, gdzie nie będzie zmuszona ustalać głębszej strategii, ani rozmyślać nad tym, jak grać, by wygrać. Gracz dostaje kartę, na którą ustawia wyłącznie wartość zakładu i kupuje kolejne karty. W ten zabawie odnajdzie się każdy bez względu na zdolności manualne przy komputerze lub urządzeniu mobilnym, czy znajomość hazardu. Śmiało można uznać, że zdrapki to wyjątkowo przystępny kuzyn automatów do gier.

Warto zaznaczyć, że wygrana zależy wyłącznie od statystyki i może się zdarzyć, że już przy pierwszej karcie uda się trafić najlepszą możliwą kombinację, a także, że w ciągu kilkudziesięciu kart nie trafi się nic. Najdroższe symbole są odpowiednio rzadsze i trafienie ich jest w uproszczeniu o tyle trudniejsze, o ile lepszą nagrodę dają.

Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest przewaga kasyna nad graczem. Wszystkie gry hazardowe opierają się na losowości z niewielką przewagą na rzecz kasyna internetowego. Wyższość ta polega najczęściej na minimalnym procentowym obniżeniu prawdopodobieństwa wygrania przez gracza. W praktyce właściwie tego nie widać, a gracz mimo wszystko może zdobywać duże kwoty pieniężne.