Ostatnia zmiana:

Keno

Keno jest w czołówce najpopularniejszych w Polsce i Europie gier liczbowych – nie bez powodu. Gwarantuje ona bowiem relatywnie wysokie wygrane przy małej stawce a co najważniejsze oferuje sporą elastyczność kwoty i liczby zakładów. Co ważne, nasze szanse są dużo wyższe niż w innych popularnych loteriach jak na przykład popularne w Polsce Lotto, nie musimy też czekać całymi tygodniami na losowanie – te odbywają się co kilka minut. Wszystko powyższe sprawia, że Keno to gra nad którą zdecydowanie warto się pochylić. Jest ona ciekawą alternatywą zarówno dla loterii liczbowych jak i innych gier hazardowych.

Więcej
Keno

Historia

Keno to niepozorna gra hazardowa, która ma niezwykle długą historię.
Historia gry Keno sięga bardzo odległych czasów, mianowicie 1519 roku. Rodowód tej gry ma zaś początek we włoskiej Genui. Utworzył ją Benedetto Gentile, jeden z radców miejskich tego miasta. Miał on za zadanie opracowanie zasad nowej, ciekawej gry liczbowej. Po fakcie możemy orzec, że z powierzonego zadania wywiązać się wręcz koncertowo. Gra stworzona przez niego (po pewnych modyfikacjach) przetrwała kilka stuleci i wciąż ma swoich wiernych fanów. Wiele rzeczy do Polski dociera z dużym opóźnieniem. I tak, było także w tym przypadku. Dopiero w 2008 roku Totalizator Sportowy mający monopol na naszym rynku gier liczbowych na stałe włączył je do swojej oferty gier. Wcześniej praktycznie gra ta miała w naszym kraju status ciekawostki, którą znali nieliczni. Od 26 maja tego roku od 7:00 codziennie co 4 minuty odbywają się losowania numerów Keno w rozgrywki te zgromadziły już grono swoich wiernych, oddanych fanów.

Keno w naszym kraju

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Keno w Polsce dostępne jest od 2008 roku. W naszym kraju stosuje się wariant, gdzie w zakładzie możesz wybrać od 1 do 10 liczb, wybierasz je ze zbioru od 1 do 70. Losowanych jest natomiast 20 z tych 70 liczb. Sprawia to, że szanse na wygrane są dużo większe niż w Lotto. Gdzie losuje się 6 z 49 liczb, ale musisz poprawnie wytypować je wszystkie, by zgarnąć naprawdę wysoką wygraną. Ciekawostką jest to, że na losowanie nie musimy tu długo czekać. Te odbywają się codziennie co 4 minuty od godziny 7:00. Codziennie odbywa się aż 261 losowań Keno, co sprawia, że można się wręcz uzależnić od tej gry. Możemy obstawiać Keno w puntach stacjonarnych Totalizatora Sportowego tzw. kolekturach, które są rozsiane po całej Polsce a także od pewnego czasu przez sieć Internet na platformie iLotto. Gra przez Internet nie różni się de facto od gry w punktach stacjonarnych. Wszystkie losowania odbywają się „komputerowo”. Nie ma maszyny losującej i kul tak jak w przypadku Lotto. Wyniki i wygrane są znane natychmiast.

Obstawianie i wygrane

W Keno możemy grać na papierowym blankiecie i online.
W Polskim Keno możemy grać dwojako albo przez wykreślanie liczb na papierowych blankietach, tak jak ma to miejsce w przypadku Lotto albo przez Internet logując się na platformę iLotto i typując nasze liczby w systemie. Maksymalnie możemy wytypować 10 liczb, bo musimy pamiętać, że w Keno losowanych jest aż 20 liczb. Oczywiście można typować mniej, nawet 3 czy 4 liczby, ale trzeba liczyć się wtedy z niższą wygraną, te wahają się wtedy od 20 do 60 złotych. Nie jest to wiele i by grać o poważniejsze stawki należy typować 9 lub 10 liczb. W przypadku, gdy zaznaczymy przykładowo 8 liczb i trafimy wszystkie z nich wygrywamy okrągłe 10 000 zł. W przypadku, gdy typujemy 9 cyfr to przy 8 trafieniach wygrywamy 750 złotych. Trafienie 9 na 9 liczb daje nam już jednak całkiem przyzwoite 50 tysięcy złotych. Oczywiście najwięcej daje nam typowanie 10 cyfr. 9 trafień to 3 tysiące złotych. Trafienie 10 na 10 to najwyższa nagroda w polskim Keno, która wynosi 200 000 zł.

Jak wygrywać w Keno?

Keno może dać Ci wysokie wygrane.
Keno jest grą, której podstawą jest matematyczne prawdopodobieństwo. Nie istnieje więc jednoznaczna taktyka, która określałaby dokładnie, co należy zrobić, by wygrać. Każda liczba może pojawić się z identycznym prawdopodobieństwem, natomiast nieistotne jest to, czy gracz posiada jakieś dodatkowe umiejętności, czy też będzie wybierał liczby w zupełnie przypadkowy sposób. Biorąc pod uwagę całokształt gry i czystą matematykę, możemy wysnuć jeden wniosek. Jedyną radą, do jakiej można się zastosować jest to, by w danej rundzie starać się używać tych liczb, które nie pojawiły się w kilku poprzednich. Aby zwiększyć szanse na wyższą wygraną, możemy znaleźć Keno w jednym z internetowych kasyn i wykorzystać ewentualne bonusy, dzięki którym nasza gra może przedłużyć się choć o krótką chwilę. Keno, zupełnie jak pozostałe loterie liczbowe, może dać Ci naprawdę znaczną wygraną, jeśli dopisze Ci szczęście.

Keno w kasynach intenetowych

Oczywiście portal iLotto.pl nie jest jedynym miejscem, gdzie zagramy w Keno. Również niektóre kasyna internetowe tak jak na przykład opisywane na stronie naszej platformy mają w swojej ofercie slot Keno. Możemy tu stawiać zakłady i śledzić wirtualne losowania. Wygrane może nie są impunujące ale sama gra na pewno jest wciągająca. W Keno możemy zagrać także w bardzo wielu kasynach internetowych w wersji na żywo, dostawcą takich rozwiązań jest na przykład firma Ezugi. Mamy tu prawdziwe losowanie i możliwość obstawiania numerów. Ogółem więc, możliwości gry w Keno przez Internet wydają się całkiem szerokie.

Papierowa gra a gra online

Istnieją dwa sposoby na grę w Keno. Obecnie najpopularniejszą formą jest gra online, jednak fani tradycyjnych rozwiązań nadal mogą chodzić do stacjonarnych punktów Lotto. Dzięki temu możemy poczuć nostalgię minionych lat, gdy nasi rodzice wysyłali nas do punktów z zadaniem wysłania kuponu. Chcąc grać w Keno również możemy zakupić papierowy kupon i zakreślić na nim liczby bądź zdecydować się na opcję chybił-trafił. Karty do gry w Keno można kupić w wielu miejscach, w tym również w sklepach niektórych sieci. Tam też na specjalnych urządzeniach wyświetlane są wyniki losowania, przez co gracz od razu wie, czy udało mu się wygrać. Gra w sieci wygląda praktycznie identycznie. Kupon możemy zakreślić w wirtualny sposób i z miejsca sprawdzić, jakie są wyniki najnowszego losowania.

Gdzie najlepiej grać w Keno?

W Polsce keno dostępne jest stacjonarnie i online w serwisie Totalizatora Sportowego.
W Polsce gra Keno znana jest głównie ze strony Lotto. Gry, jakie tam widnieją, są bardzo przejrzyste i niezmienne pod względem zasad, które zresztą od wielu lat ani trochę się nie zmieniły. Nie mamy również żadnych wątpliwości, jeśli chodzi o ich legalność. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie będziesz chciał grać na stronie Lotto, zawsze możesz poszukać Keno w internetowych kasynach. Niestety niezbyt często zdarza się, by kasyna wdrażały je do swojej oferty. Najprawdopodobniej nie znajdziemy też promocji, które obejmują grę w Keno. Gra dostarczana jest do kasyn przez niewielu dostawców, a dostępne gry mogą okazać się niewystarczające, jeśli chodzi o jakość. Dlatego też bardzo dobrą opcją umożliwiającą grę w Keno będzie skorzystanie z oferty Lotto. Dzięki temu nie musimy zakładać konta w żadnym nie działającym do końca legalnie kasynie. Grać możemy zarówno na stronie, jak i w oficjalnym kasynie.

Podsumowanie

Jak mogłeś przeczytać powyżej Keno to ciekawa i dość rozbudowana gra. Możliwości obstawiania zakładów i stawiania na więcej niż jedno losowania czynią ją niezwykle elastyczną. Niektórzy gracze wypracowali nawet swoje systemy, które pozwalają im regularnie wygrywać w Keno. W tej grze nie można wygrać w pojedynczym losowaniu milionów, jej zasady pozwalają jednak na regularne wygrywanie trochę niższych kwot co przyciąga wielu graczy i przyczynia się do jej rosnącej popularności. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi, udało nam się zainteresować Cię tematem i postanowisz sprawdzić samemu dlaczego to tak ciekawa i wciągająca gra.