Ostatnia zmiana:

Karty płatnicze

Płatności kartami płatniczymi

Żeby móc się bawić w kasynie internetowym, należy mieć ukończone 18 lat życia. W dzisiejszym świecie praktycznie każda dorosła osoba zakłada własne konto bankowe, do którego otrzymuje kartę płatniczą. Bez względu na to, czy ktoś posiada w swoim portfelu kartę Visa, MasterCard, czy Maestro – płatności zawsze wyglądają tak samo. Co ciekawe wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że za pomocą kart „do bankomatu” można płacić w Internecie. Kolejna grupa osób boi się korzystać z tej możliwości, co jest dużym błędem. Opłaty internetowe z użyciem kart bankowych są bardzo szybkie i wygodne. Jeśli ktoś przynajmniej raz skorzysta z takiej opcji – z pewnością się do niej przekona.

Wpłaty z kart

Wpłata za pomocą kart płatniczych jest dostępna w praktycznie każdym większym kasynie. Stanowi swego rodzaju zabezpieczenie, że użytkownik znajdzie przynajmniej jedną opcję, dzięki której będzie mógł przelewać pieniądze na swoje konto. Procedura jest bardzo łatwa. Bez względu na to, z jakiej karty ktoś korzysta – zawsze przebiega identycznie. Przechodząc z możliwości wpłat, należy wybrać opcję „płatność kartą”, po czym użytkownik zostanie poproszony o podanie kilku danych weryfikacyjnych. Numer karty, imię i nazwisko posiadacza karty oraz specjalny numer CVV, który znajduje się na drugiej stronie. Następnym krokiem jest proces weryfikacyjny, który może się różnić w zależności od tego, w jakim banku zarejestrowana jest karta. Najczęściej polega na zalogowaniu się do bankowości internetowej i wykonaniu kilku prostych czynności, które są standardem przy przelewaniu pieniędzy przez Internet. Kasyna internetowe najczęściej nie pobierają żadnych opłat za korzystanie w karty płatnościowej. Zdarzają się jeszcze przypadki, kiedy serwis nalicza około 3% prowizji, jednak prawie wszystkie duże kasyna rezygnują z tego rozwiązania.

Wypłaty za pomocą kart

Proces wypłaty pieniędzy przebiega praktycznie identycznie co depozyt. Po wybraniu odpowiedniej formy płatności i karty – użytkownik zostanie poproszony o wypełnienie kilku pól z danymi, znajdującymi się na karcie (dane posiadacza, numer karty, kod CVV oraz datę ważności karty). Warto w tym miejscu zaznaczyć, że wypłaty są związane z o wiele większymi opóźnieniami w stosunku do czasu przetwarzania wpłaty. Wypłata zawsze jest związana z pewnymi limitami i weryfikacją. Każde kasyno zaznacza, że płatności realizowane za pomocą kont bankowych są przetwarzane najdłużej i na pieniądze niekiedy można czekać nawet do tygodnia. Opłaty związane z wypłacaniem pieniędzy to decyzja wybranego serwisu hazardowego. Przed rozpoczęciem zabawy warto zapoznać się ze wszystkimi szczegółami na temat działania wybranego portalu i dowiedzieć się o opóźnieniach i opłatach związanych z płaceniem kartami.

Zabezpieczenia kart płatniczych

Wiele osób nie może się przekonać do płatności kartą, ponieważ sam proces może wyglądać nieco niebezpiecznie. W końcu nikt nie lubi podawać wrażliwych danych w sieci, a płacenie za pomocą karty, zawsze wiąże się z podaniem najważniejszych informacji o swojej osobie. Mimo wszystko płatności kartą są bardzo bezpieczne, o ile zwraca się uwagę na zabezpieczenia strony, na której dokonujemy płatności. Jeśli adres strony rozpoczyna protokół „https”, możemy być pewni, że dane są odpowiednio zabezpieczone i nie wpadną w niepowołane ręce. Ponadto proces weryfikacyjny zawsze przebiega z użyciem bankowości elektronicznej, a ona to zapewnia możliwie największe zabezpieczenia.

Przeczytaj powiązane artykuły