Ostatnia zmiana:
Wolf Gold

Wolf Gold

5/5
96% RTP
Podstawowe informacje
Nazwa Wolf Gold
Deweloper Pragmatic Play
Motyw gry
Typ gry
RTP 96%
Opublikowano 2017
Zmienność Średnia
Maksymalna wygrana
Funkcje bonusowe
Jackpot
Autoplay
Megaways

Gdzie jest dostępna gra?

4.8/5
3600 zł Bonus kasyna
4.8/5
3600 zł Bonus kasyna
4.6/5
1500 PLN + 10 FS Bonus kasyna
4.4/5
4000 zł Bonus kasyna
4.9/5
1000 zł Bonus kasyna
4.6/5
1080 zł Bonus kasyna

Pragmatic Play to producent, który w swojej wieloletniej karierze zdążył już wyprodukować kilka slotów, które dziś można określić mianem „klasyka”. Jedną z takich gier jest Wolf Gold, której premiera miała miejsce w 2017 roku. Możemy znaleźć ją we wszystkich kasynach online, a w niektórych z nich niezmiennie od miesięcy znajduje się ona w zakładkach gier najlepiej ocenianych przez graczy. Tym, czym automat Wolf Gold przyciąga tak wielu graczy, jest jackpot progresywny w trzech postaciach. Automat ma przeciętną zmienność i stopę zwrotu w wysokości 96,01%.

Tematyka i wygląd gry

Automat Wolf Gold opowiada o życiu dzikich zwierząt na amerykańskich preriach. Głównymi bohaterami są zwierzęta charakterystyczne dla tamtejszych terenów, czyli wilki, bawoły czy dzikie konie. W tle widoczny jest skalisty krajobraz pod osłoną nocy. Większość ekranu zajmuje plansza, na której ukazują się symbole zwierząt i litery. Grafika gry jest nieskomplikowana, nawiązująca do bajek, ale nadal bardzo klimatyczna. Słychać też dźwięki wydawane przez zwierzęta. Gra tworzy spójną całość, jednak grafika nie jest w tym wypadku najważniejsza.

Zasady gry

Wygląd slotu Wolf Gold jest prosty i klasyczny.

Na planszy zbudowanej z pięciu kolumn i trzech rzędów wyświetla się dziewięć płatnych ikon. Symbole te muszą ustawić się w jednej z 25 linii. Wówczas gra wypłaci nam nagrodę w postaci kwoty ujętej w tabeli wypłat. Przedział możliwej do wybrania stawki wynosi od 0,25 do 125 monet, przy czym wybieramy ich liczbę (od 1 do 10) i wartość (0,01 do 0,50). Oto wartości wypłat przy maksymalnym zakładzie:

  • Bawół – wygrana: 2.500, 1.250, 125
  • Sęp – wygrana: 2.000, 750, 100
  • Koń – wygrana: 1.500, 500, 75
  • Puma – wygrana: 1.000, 250, 50
  • A, K, Q, J – wygrana: 250, 100, 50

Menu z ustawieniami znajdziemy w dolnej części ekranu. Tam też znajduje się przycisk, który pozwoli nam aktywować funkcję Autoplay. Za jej pomocą można ustawić limit stawki automatycznych spinów bądź ich dokładną liczbę.

Dodatkowe funkcje

Symbol Wild

Obrazek przedstawiający wilka ma funkcję symbolu Wild. Podstawowo ma on za zadanie złączyć się z innymi (tylko regularnymi symbolami) tak, by stworzyć płatną kombinację, pełniąc rolę substytutu do brakującego. Ponadto za jego pomocą możemy wypłacić nagrodę, niezależnie od ustalonych układów. Symbol Wild powinien się wówczas pojawić na planszy co najmniej 3 razy:

  • 5 symboli Wild – wygrana: 500
  • 4 symbole Wild – wygrana: 1.250
  • 3 symbole Wild – wygrana: 125

Symbol Scatter i funkcja Free Spins

Trzy symbole Scatter wypłacają nagrodę w wysokości ustawionej stawki. Jeżeli pojawią się na 1, 3 lub 5 bębnie, zainicjowany zostanie tryb składający się z 5 darmowych spinów. W trakcie bonusowych spinów na 2, 3 i 4 bębnie pojawia się powiększony symbol, na który składają się pojedyncze symbole, jednakowe symbole, które również mogą stworzyć którąś z kombinacji. Każde 3 kolejne symbole Scatter aktywują następne 3 zakręcenia.

Jackpot

Wolf Gold to jeden z najbardziej znanych slotów.

Ikona specjalna Money Symbol pojawia się na wszystkich bębnach planszy. Każda z nich osiąga wartość, która zostanie ukazana na początku funkcji bonusowej albo jeden z dwóch jackpotów: mini i major. Kiedy na planszy ukaże się 6 takich symboli, aktywowana zostanie funkcja Money Respin. Po wypłaceniu wygranej w grze regularnej plansza gry będzie składała się wyłącznie z Money Symboli i pustych przestrzeni pomiędzy nimi. Jeżeli któryś z symboli będzie miał w nazwie nie numer, a któryś z jackpotów, ten zostanie przyznany graczowi od razu.

Zaczynamy od 3 re-spinów. Każdy kolejny Money Symbol pozostanie na planszy do końca dodatkowego trybu. Dodatkowo powiększanie ich liczby zwiększa również liczbę pozostałych re-spinów. Gdy cała plansza pokryje się ikonami Money Symbol, gracz zyska najwyższy z jackpotów, Mega Jackpot.

Podsumowanie

Niedługo po wyjściu automatu Wolf Gold, istniejące w nim jackpoty osiągały wysokości nawet kilkuset tysięcy euro. Dziś slot jest już nieco przestarzały, dlatego gra w niego wyraźnie mniej graczy niż na samym początku. Nie oznacza to jednak, że nie da się w nim zdobyć żadnej wygranej. Wręcz przeciwnie, jackpoty nadal rosną, co jest najlepszym tego przykładem. Z tego względu automat ten możemy polecić, i to nie tylko nowym graczom.

Jak wybieramy kasyna?
Jak wybieramy kasyna?
Ponad 40 filtrów pomaga nam w selekcji kasyn, które pojawiają się na naszej liście. Wszystkie rekomendowane kasyna na każdej stronie zostały wyselekcjonowane przez ekspertów z doświadczeniem w branży hazardowej.
Jak oceniamy kasyna?
Jak oceniamy kasyna?
Aby ocenić kasyna online, korzystamy z 6 różnych kryteriów, uwzględniając oferowane bonusy, obsługę klienta, selekcję gier i metody płatności. Nie interesując nas podejrzane czy budzące wątpliwości kasyna.