Zeus III

emptystar.svgemptystar.svgemptystar.svgemptystar.svgemptystar.svg
Informacje o grze
Nazwa:
Zeus III
Dostawca gry:
WMS
Zwrot dla gracza (RTP):
96.10%
Rok:
2014
Wariancja:
Medium-High
Linie wypłat:
192

Gdzie możesz znaleźć grę?

Zeus III

19.01.2023

Zeus 3 to slot, którego premiera miała miejsce w 2014 roku. Jest to jedna z wielu gier, których akcja rozgrywa się w starożytnej Grecji, co możemy zresztą wywnioskować już po samym jej tytule. Na nietypowej planszy z sześcioma kolumnami pojawiają się symbole mogące utworzyć nawet do 192 zwycięskich linii. Zeus 3 jest automatem o średniej/wysokiej zmienności, w którym współczynnik RTP został wyliczony na 96,1%. Maksymalnie może paść w nim wygrana do 1,920 stawki.

Tematyka i wygląd gry

Akcja tego automatu toczy się wysoko w górach, prawdopodobnie na wzgórzu Olimp, które było według mitologii uznawane jako miejsce zamieszkania wszystkich najważniejszych greckich bogów. Możemy to wywnioskować po starożytnej świątyni, którą z każdej strony utaczają tajemnicze chmury. Tym razem głównym bohaterem gry jest Zeus, czyli najważniejszy i najpotężniejszy z bogów.

Styl grafiki slotu jest bajkowy, ale bardzo przejrzysty, dzięki czemu całość sprawia wrażenie świeżej, nawet po tylu latach od czasu premiery. Jedynym aspektem gry, który może nie spotkać się z aprobatą, są jej animacje, które wydają się zbyt powolne. Nie ma możliwości zmiany ich tempa, choć trzeba przyznać, że mogą zaskoczyć pod względem ogólnej płynności.

Zasady gry

Już od pierwszego spojrzenia na grę widać, że jej plansza znacznie różni się od standardowej planszy w automatach do gry. Znajduje się na niej 6 kolumn, na których pojawiają się symbole w różnej liczbie: 2, 3, 4, 5, 6 oraz 7, od lewej do prawej strony. Na każdej z nich pokazują się ikony tworzące zwycięskie kombinacje, które są tutaj określone z góry, a jest ich łącznie 192. Aby wygrać, na dany układ muszą ułożyć się od 3 do 6 ikon.

W automacie Zeus 3 stawka może wynosić od 0,40 do 80 monet. Oto wartości wygranych przy maksymalnym zakładzie:

  • Zeus – wygrana: 6, 16, 100, 800,
  • Koń – wygrana: 4, 12, 80, 600,
  • Statek – wygrana: 4, 10, 60, 500,
  • Hełm – wygrana: 2, 8, 50, 400,
  • Waza – wygrana: 2, 6, 40, 300,
  • Moneta – wygrana: 2, 6, 40, 200.

W lewym dolnym rogu konsoli można dostrzec przycisk do aktywacji funkcji Autoplay. Po jej włączeniu bębny gry mogą wykonać do 200 automatycznych zakręceń. Informacje o zasadach automatu można znaleźć w menu obok.

Dodatkowe funkcje

Symbol Wild i Bęben Wild

Symbol Wild łączy się z regularnymi ikonami gry, by wejść na miejsce brakujących i zastąpić je w tworzeniu płatnych konfiguracji. Jeśli cała kolumna pokryje się wizerunkami Zeusa, wszystkie symbole przemienią się w Wild, dając możliwość zdobycia wygranej z większym prawdopodobieństwem.

Symbol specjalny i funkcja darmowych spinów

Symbol Funkcja odpowiedzialny jest za aktywację darmowych zakręceń. Jeśli na planszy, w dowolnej pozycji, znajdą się przynajmniej trzy tego typu ikony, zainicjowany zostanie tryb specjalny rozgrywki:

  • 5 symboli Funkcja – 50 darmowych spinów z mnożnikiem x50,
  • 4 symbole Funkcja – 25 darmowych spinów z mnożnikiem x10,
  • 3 symbole Funkcja – 10 darmowych spinów.

Podsumowanie

Jeśli poszukujesz automatu, który ma prostą, ale nietypową mechanikę, Zeus 3 będzie doskonałym wyborem. Gra ma ciekawy gameplay, ale jest pozbawiona zbyt wielu funkcji bonusowych, co czyni ją bardzo prostą. Warto zagrać w nią również ze względu na wysoką maksymalną wygraną, która wynosi tu aż do 153,600 monet.

c22fbaff373fe9b471ac22f304fa77a0?s=96&d=mm&r=g
Dariusz Bogacki
dbogacki@kasynopolska.com
W kasynach najbardziej lubię gry na żywo jak ruletka czy blackjack. Chętnie doradzę Ci na temat ich reguł czy dobrych strategii. Rekreacyjnie gram też na automatach, uwielbiam jackpoty progresywne.
howweicon1.svg
Jak wybraliśmy te kasyna?
questionbig.svg
Posiadamy ponad 40 filtrów, których używamy do wyboru kasyn dla naszej strony. Wszystkie kasyna, polecane dla naszych graczy zostały starannie wybrane przez administratorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.
howweicon2.svg
Jak oceniamy nasze kasyna?
questionbig.svg
Do oceny kasyn online stosujemy kilka różnych kryteriów. Należą do nich bonusy, obsługa klienta, dostępne gry czy metody wpłaty. Nie oceniamy u nas w ogóle wątpliwych czy podejrzanych kasyn.