Rise of Ra

emptystar.svgemptystar.svgemptystar.svgemptystar.svgemptystar.svg
Informacje o grze
Nazwa:
Rise of Ra
Dostawca gry:
EGT
Zwrot dla gracza (RTP):
95.97%
Rok:
2016
Wariancja:
Medium-High
Linie wypłat:
15

Gdzie możesz znaleźć grę?

Rise of Ra

24.09.2022

Rise of Ra jest jednym z licznych slotów, których fabuła rozgrywa się w starożytnym Egipcie. Tym razem opiszemy slot pochodzący od studia EGT, wydany w 2014 roku. Charakterystyczną i najważniejszą funkcją tego automatu jest progresywny jackpot, który ma cztery różne formy i wartości. Rise of Ra ma wysoką zmienność, a jego współczynnik zwrotu dla gracza wynosi 95.97%.

Tematyka i wygląd gry

Podczas gry w Rise of Ra od EGT mamy okazję oglądać liczne nawiązania do kultury starożytnego Egiptu. W tle widoczne są piramidy na tle pomarańczowego, zachodzącego słońca, które również stanowią motyw często spotykany w slotach. Na pierwszym planie znajduje się za to plansza gry właściwej, na której pojawiają się różne złote przedmioty, znane z legend, opowieści i egipskiej mitologii. Są nimi skrzynie z kosztownościami, maski i atrybuty niektórych bogów.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne, musimy mieć na uwadze, że gra ma już prawie 10 lat, więc będzie odznaczała się na tle dzisiejszych automatów nieco przestarzałą grafiką. Trzeba jednak zaznaczyć, że gra nie traci połączenia z siecią, a jej animacje są płynne, przez co ogólna dynamika jest zachowana.

Zasady gry

riseofra-sc-300x186.png
Rise of Ra to klasyczny automat do gry z 15 liniami wypłaty.

Za każdym razem gra rozpoczyna się od wybrania zakładu, który może mieć wartość od 15 do 300 monet. Zakład można wybrać na podstawie liczby potencjalnych linii. Automat zbudowany jest z pięciu kolumn i trzech rzędów, na których ukazuje się 10 regularnych symboli i dwa bonusowe, które mają określone funkcje dodatkowe. Wszystkie symbole mogą pojawić się co najmniej trzy (lub dwa) do pięciu razy w jednej lub kilku z 15 ustalonych kombinacji. Oto wartości wygrywanych monet przy maksymalnej stawce zakładu:

  • Symbole faraonów – wygrana: 500, 2.500, 15.000
  • Sfinks i oko – wygrana: 300, 1.500, 5.000
  • Hieroglify – wygrana: 400, 2.000, 8.000
  • Rzeźba i berło – wygrana: 200, 1.000, 2.500
  • Atrybuty bogów – wygrana: 100, 500, 2.000
  • Skrzynia – wygrana: 100, 500, 2.000
  • Wild – wygrana: 200, 5.000, 50.000, 200.000
  • Scatter – wygrana: 600, 1.500, 6.000, 150.000

Gra posiada funkcję Autoplay, która pozwala na aktywowanie nieskończonej liczby samoistnych spinów. Bardziej zaawansowane opcje można znaleźć w ustawieniach gry.

Dodatkowe funkcje

Symbole Wild

Symbol Wild wypłaca wygraną zgodnie z tabelą wypłat i łączy się wraz ze wszystkimi zwykłymi symbolami tak, by stworzyć płatny układ. Wygrane przy użyciu symboli Wild zostają odpowiednio zwiększone.

Scatter i darmowe spiny

Scatter również wypłaca określonej wysokości wygraną, ale aktywuje też funkcję darmowych spinów. Dostaniemy dzięki niemu 15 darmowych spinów z trzykrotnym mnożnikiem do wygranej. Po uzyskaniu trzech symboli Scatter, aktywowany zostanie tryb 15 darmowych spinów, w którym wszystkie wygrane zostaną pomnożone 3x.

Jackpot cards

W losowych momentach gry aktywowana zostaje funkcja Jackpot Cards, podczas której na ekranie znajdują się zakryte karty. Po odsłonięciu ich uzyskamy jeden z czterech różnej wielkości jackpotów, których wartość wyświetla się zawsze na górze ekranu i zmienia na bieżąco.

Funkcja Gamble

Każdą wygraną można powiększyć dzięki funkcji Gamble. Zadaniem gracza jest wybranie koloru karty, który jego zdaniem ukryty jest z drugiej strony zakrytej, odwróconej plecami karty.

Podsumowanie

Jeśli często powtarzające się gry z motywem starożytnego Egiptu nadal Cię fascynują, Rise of Ra będzie kolejnym trafionym wyborem. Tę grę możemy jednak polecić głównie ze względu na wysoki progresywny jackpot, który każdy może zdobyć losowo, z takim samym prawdopodobieństwem.

c22fbaff373fe9b471ac22f304fa77a0?s=96&d=mm&r=g
Dariusz Bogacki
dbogacki@kasynopolska.com
W kasynach najbardziej lubię gry na żywo jak ruletka czy blackjack. Chętnie doradzę Ci na temat ich reguł czy dobrych strategii. Rekreacyjnie gram też na automatach, uwielbiam jackpoty progresywne.
howweicon1.svg
Jak wybraliśmy te kasyna?
questionbig.svg
Posiadamy ponad 40 filtrów, których używamy do wyboru kasyn dla naszej strony. Wszystkie kasyna, polecane dla naszych graczy zostały starannie wybrane przez administratorów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.
howweicon2.svg
Jak oceniamy nasze kasyna?
questionbig.svg
Do oceny kasyn online stosujemy kilka różnych kryteriów. Należą do nich bonusy, obsługa klienta, dostępne gry czy metody wpłaty. Nie oceniamy u nas w ogóle wątpliwych czy podejrzanych kasyn.